Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Spotkania duszpasterskie:

 

 1. Dzisiaj w niedzielę

 

 

 1. Przeżywamy III Tydzień Maryjny ku czci Królowej Różańca świętego, czyli odpust dziecka Bożego, w ramach którego zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30:

 

 1. W tym tygodniu zapraszam wszystkich na nasze rekolekcje maryjne: Maryja obecna w naszej codzienności, które od poniedziałku do piątku w ramach Mszy o godz. 18:00 będzie prowadził ks. Szymon Bajon, duszpasterz z parafii św. Marcina z Poznania będący wykładowcą na WT UAM.

 

 1. Zapraszam w poniedziałek na godz. 19:30 na Mszę świętą z nabożeństwem o umocnienie duchowe.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek:

Spowiadamy od godz. 16:00. Zapraszamy dzieci z klas I wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30, podczas której zostaną poświęcone tornistry. Od godz. 17:15 okazja do spowiedzi dla młodzieży. W Pierzchnie: Spowiedź święta od godz. 15:00 i Msza święta o godz. 16:00

 

 1. W piątek uroczystości odpustowe o godz. 18:00 ku czci Królowej Różańca Świętego poprowadzi ks. prałat Paweł Gronowski, proboszcz z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy ze Zdzichowej, dyrektor radia Plus.

 

 1. Od piątku rozpoczynamy Jerycho Pompejańskie podczas całonocnej adoracji w naszym kościele będziemy modlić się na różańcu. Rozpoczynamy o godz. 20:00 tajemnicami radosnymi, 21.00 tajemnice światła, 22.00 tajemnice bolesne, 23.00 tajemnice chwalebne. W ramach Jubileuszu maryjnego o północy Msza święta, po której kontynuujemy Jerycho Pompejańskie: godz. 1.00 tajemnice radosne, 2.00 tajemnice światła, 3.00 tajemnice bolesne, 4.00 tajemnice chwalebne. W ten sposób od 7 października rozpoczniemy w naszej parafii Nowennę Pompejańską. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich do wspólnego odmawiania różańca przez kolejne 54. Dni. Więcej informacji za tydzień.

 

 1. Różaniec święty w tym tygodniu: z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą o godz. 16:30 a dla wszystkich: od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:00 a w niedzielę o godz. 8:30.

 

 1. W związku z trwającymi na probostwie pracami biuro parafialne:

 

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzimy XVI Dzień Papieski

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki i Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Odeszli do wieczności śp. Roman Rokicki z Kórnika, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:30 oraz śp. Henryk Sarnowski z Olsztyna (zamieszkały kiedyś na Wojska Polskiego) pogrzeb na cmentarzu w poniedziałek o godz. 15:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

  

Słowo na dziś

Apostołowie prosili Pana: Przymnóż nam wiary.   

Ewangelia według św. Łukasza